PCC szykuje duży projekt

Anna Bytniewska
11-03-2011, 00:00

Koncern zamierza

Koncern zamierza

wydać 224 mln zł. Ma

szansę na dofinansowanie

projektu, który...

trzyma w tajemnicy.

Grupa PCC z siedzibą w Duisburgu dwukrotnie bez powodzenia brała udział w prywatyzacji zakładów azotowych w Tarnowie i Kędzierzynie. To jednak jej nie zraziło, bo zamierza rozwijać produkcję chemiczną w Polsce. I to na dużą skalę. Koncern przyznaje, że otrzymał dotację, przyznaną przez Ministerstwo Gospodarki na inwestycję o dużym znaczeniu dla gospodarki w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

— Nasz wniosek uzyskał dofinansowanie wysokości 30 proc. kosztów kwalifikowanych. Projekt dotyczy budowy nowej instalacji produkcji chemicznej o wysokim poziomie innowacyjności technologicznej — mówi Jadwiga Małecka, która jest odpowiedzialna za kontakty z prasą w PCC Rokita.

Wartość inwestycji wynosi 224 mln zł, a dofinansowanie 69 mln zł. Nie uzyskaliśmy jednak odpowiedzi na dwa kluczowe pytania: co i gdzie chce produkować grupa PCC.

— Ministerstwo Gospodarki upubliczni informacje o projektach, które otrzymały wsparcie, dopiero po zawarciu umów o dofinansowanie, czyli po faktycznym udzieleniu wsparcia. Jednocześnie informujemy, że powyższa informacja [umieszczenie projektu na liście wniosków zaakceptowanych do wsparcia — red.] nie stanowi o wyłonieniu projektu do objęcia wsparciem 4.5 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka — zastrzega Iwona Dżygała z biura prasowego Ministerstwa Gospodarki.

PCC jest w Polsce m.in. właścicielem PCC Rokita, producenta m.in. pianek poliuretanowych. Na stronie internetowej firmy z Brzegu Dolnego została już umieszczona lista inwestycji, które spółka realizuje lub się do nich przymierza (m.in. zakład chemii gospodarczej). Przedstawiciele koncernu w Polsce nie chcieli jednak ujawnić, czy chodzi o jeden z tych projektów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PCC szykuje duży projekt