Pekao: spełniamy kryteria do wypłaty do 100 proc. zysku w formie dywidendy

opublikowano: 01-07-2021, 07:16

Bank Pekao podał, że spełnia określone przez KNF kryteria, dotyczące możliwości wypłaty do 100 proc. zysku netto za 2020 r. w formie dywidendy.

Jak zaznaczono, bank otrzyma indywidualne zalecenie dotyczące zarówno możliwości wypłaty dywidendy, jak i innych działań mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej.

“Otrzymanie powyższego zalecenia pozwoli na stwierdzenie spełnienia się lub braku spełnienia się poszczególnych warunków wypłaty dywidendy określonych w uchwale w sprawie podziału zysku za 2020 r." - dodano.

11 czerwca walne zgromadzenie Banku Pekao zdecydowało o wypłacie do 3,21 zł dywidendy na akcję w przypadku, gdy KNF zezwoli, by do 75 proc. zysku banku mogłoby być przeznaczone na wypłatę dywidendy.

Planowany dzień dywidendy to 10 września.

Jak podał bank, pod koniec 2021 r., wraz z polityką dywidendową na 2022 r., KNF wyda osobne stanowisko w zakresie zysków zatrzymanych, w tym obejmujące zysk za 2019 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane