PFR: ponad 50 start-upów będzie mogło skorzystać ze wsparcia praktyków polskiego biznesu

  • PAP
opublikowano: 27-11-2019, 15:59

Ponad 50 polskich start-upów ma szansę skorzystać ze wsparcia praktyków polskiego biznesu w ramach programu Sieć Mentorów PFR, podała firma w środowym komunikacie. Chodzi np. o indywidualne spotkania z ekspertami m.in z branży medycznej czy pomoc w pozyskiwaniu kontaktów.

Nabór do organizowanej po raz trzeci Sieci Mentorów PFR potrwa do 17 grudnia - poinformował w środę Polski Fundusz Rozwoju. "W programie ma szansę wziąć udział 51 start-upów, na które czeka pięć miesięcy mentoringu, indywidualne spotkania z wybranym ekspertem i wsparcie w rozwoju jednego z pięciu obszarów" - wskazano. Do programu dołączyło 13 praktyków biznesu (tzw. mentorów), w tym 11 z branży medycznej.

"Śledzimy światowe trendy biznesowe i technologiczne, słuchamy potrzeb polskiego rynku oraz społeczeństwa i reagujemy na nie. Dlatego nasze programy edukacyjne wciąż ewoluują" - zaznaczył, cytowany w środowym komunikacie, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Dodał, że polskie innowacyjne firmy medyczne mają ogromny potencjał, dlatego PFR chce "wesprzeć ich w rozwoju także przez inicjowanie współpracy start-upów z wybitnymi ekspertami branżowymi".

Oferta Sieci Mentorów PFR jest skierowana - jak podano - do osób i zespołów, które prowadzą start-up w początkowej lub średniej fazie rozwoju. "W trzeciej edycji szczególną uwagę warto zwrócić na pulę ekspertów z obszaru zdrowia, ale do programu mogą aplikować start-upy, działające w różnych obszarach" - czytamy. Firma zgłaszająca się do programu, jak wyjaśniono, wybiera jednej z pięciu dziedzin, w którym potrzebuje wsparcia: tworzenie zespołu, marketing, rozwój biznesu, relacje inwestorskie i zarządzanie produktem, a następnie wskazuje maksymalnie dwóch ekspertów, z którymi chce współpracować.

"Kluczowym etapem rekrutacji jest umotywowanie potrzeby mentoringu w wybranym obszarze, które start-up przygotowuje w formie 5-minutowego nagrania wideo" - dodano. Udział w programie jest bezpłatny.

Wybrane firmy od lutego do końca czerwca będą uczestniczyć w minimum 2-3 spotkaniach z wybranym mentorem.

Jak podał PFR, w ramach dwóch poprzednich programów napłynęło prawie 200 zgłoszeń, spośród których zaproszenie do współpracy z mentorami otrzymało 70 start-upów.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu