PGE wzywa na 100 proc. akcji Polenergii

Największa polska grupa energetyczna chce kupić wszystkie akcje Polenergii, kontrolowanej przez rodzinę Kulczyków.

„Przejęcie tego pionowo zintegrowanego przedsiębiorstwa wpisuje się w strategię biznesową grupy PGE, ponieważ stanowi szansę na rozwój i wzrost większości segmentów jej działalności” — podkreśla PGE w komunikacie.

Polenergia zajmuje się produkcją energii ze źródeł odnawialnych i gazowych, ponadto dystrybuuje i sprzedaje energię elektryczną. Jest też najbardziej zaawansowana ze wszystkich podmiotów w Polsce, jeśli chodzi o projekty budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku.

„Potencjalne nabycie akcji Polenergii traktowane jest przez Grupę PGE jako najszybszy do zrealizowania sposób na zbilansowany rozwój nieorganiczny, a tym samym długoterminowa inwestycja o charakterze strategicznym. Ogłoszenie wezwania, w opinii PGE, stanowi najbardziej transparentny sposób przedstawienia tych intencji oraz pozwala na rozpoczęcie rozmów z akcjonariuszami Polenergii” — podkreśla PGE.

PGE, za pośrednictwem Pekao Investment Banking, ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 45 443 547 akcji, uprawniających do wykonywania 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 16,29 zł za akcję, co daje kwotę 740 mln zł. Zapisy na akcje Polenergii potrwają od 13 lipca do 20 września 2018 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy