PHN: Intraco zostaje, obok wieży powstanie biurowiec klasy A

ISBNews
opublikowano: 13-05-2016, 12:16

Polski Holding Nieruchomości (PHN) zdecydował o przyjęciu scenariusza, w którym będzie remontował istniejący wieżowiec Intraco w Warszawie na ul. Stawki przy jednoczesnej budowie w sąsiedztwie nowego 7-kondygnacyjnego budynku, poinformował prezes Maciej Jankiewicz.

"Ten scenariusz dla Intraco jest już przyjęty. Myślimy o budowie przed Intraco nowego budynku. Może nawet to być prowadzone równolegle ze Świętokrzyską [inwestycją City Tower przy Świętokrzyskiej 36 w Warszawie]" - powiedział Jankiewicz podczas konferencji prasowej.

W przypadku Intraco spółka rozważała trzy scenariusze: zburzenie wieżowca i zastąpienie go nowym, zburzenie wieżowca i zastąpienie go nowym przy jednoczesnej budowie w sąsiedztwie nowego 7-kondygnacyjnego budynku oraz pozostawienie wieżowca przy jednoczesnej budowie w sąsiedztwie nowego 7-kondygnacyjnego budynku.

Prezes wyjaśnił, że remont wieży w kompleksie Intraco będzie prowadzony sukcesywnie - powierzchnie zwolnione przez najemców będą poddawane remontom. Według niego, w obiekcie możliwy jest mix klientów "budżetowo-ekonomicznych", w tym państwowych, i firm prywatnych, które chcą mieć tego rodzaju lokalizację, ale "nie stać ich na klasę A".

W połowie marca zarząd informował, że po oddaniu do użytku inwestycji Domaniewska Office Hub i przejęciu całości powierzchni w Kaskadzie, chce dalszych inwestycji w powierzchnię biurową klasy A w Warszawie. Stąd projekt nowego, 7-kondygnacyjnego budynku przy Intraco był określany jako "priorytet".

Polski Holding Nieruchomości jest holdingiem obejmującym 50 spółek i 4 podmioty JV. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w lutym 2013 r. W 2015 r. skonsolidowane przychody operacyjne PHN sięgnęły 159,7 mln zł, w tym przychody z najmu wyniosły 127,4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane