Czytasz dzięki

Piąty spadek PMI przemysłu eurolandu, szósty PMI Niemiec

opublikowano: 01-07-2019, 12:30

Aktywność przemysłu eurolandu spadła w czerwcu mocniej niż oczekiwano, donosi Reuters.

IHS Markit podał, że ostateczny odczyt PMI przemysłu eurolandu wyniósł w czerwcu 47,6. W tzw. szybkim odczycie wynosił 47,8. To piąty miesiąc z rzędu kiedy indeks znajduje się poniżej 50, czyli granicy między wzrostem i spadkiem aktywności.

- Przemysł strefy euro pozostawał w głębokim spadku w czerwcu, kontynuując kurczenie się w największym tempie w ciągu ponad sześciu ostatnich lat – powiedział Chris Williamson, ekonomista IHS Markit.

Aktywność przemysłu Niemiec, największej gospodarki eurolandu, spadała w czerwcu szósty miesiąc z rzędu. PMI wzrósł jednak do 45,0 z 44,3. Ekonomiści oczekiwali jednak 45,4.

- Choć trochę lepszy w czerwcu, PMI przemysłu Niemiec pozostaje głęboko w obszarze spadku aktywności w związku z dalszymi problemami wynikającymi z napięć w globalnym handlu, spowolnieniem w sektorze motoryzacyjnym i utrzymującą się niepewnością – powiedział Phil Smith, ekonomista IHS Markit.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane