Czytasz dzięki

Pierwsza ekspozycja Otwartego Muzeum Przemysłu gotowa

Małgorzata Ciechanowska
opublikowano: 17-11-2009, 00:00

Muzeum Przemysłu w fabryce Norblina na warszawskiej Woli coraz bliżej otwarcia.

Muzeum Przemysłu w fabryce Norblina na warszawskiej Woli coraz bliżej otwarcia.

Muzeum powstaje w ramach Programu Rewitalizacji ArtNorblin, zakładającego restaurację dawnej fabryki Norblina i przylegających do niej terenów. Nad zabytkowymi budynkami inwestor, spółka celowa Art Norblin, należąca do funduszy Patron Capital Partners, planuje dobudowanie nowoczesnych biurowców. Zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków nie może to wpłynąć na zmianę obecnego wyglądu fabryki.

— By zachować specyfikę miejsca, zamierzamy wkomponować w przyszły wielofunkcyjny budynek 11 zabytkowych budynków, które zostaną poddane rewitalizacji — mówi Joanna Cybulska z biura prasowego ArtNorblin.

Na terenie fabryki znajduje się ponad 40 unikatowych maszyn. Wypełnią nie tylko muzeum, ale także wnętrza użytkowe, np. restauracje.

Koncepcję zagospodarowania dawnej fabryki Norblina przygotowała pracownia JEMS Architekci. Koszt realizacji jest szacowany na 800 mln zł. Warunkiem jest poszerzenie ulicy Prostej, co ma ułatwić dojazd do muzeum. Przewidywane oddanie do użytku inwestycji to rok 2015.

800

mln zł Tyle pochłonie budowa kompleksu biurowców, w skład których wejdzie fabryka Norblina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Ciechanowska

Polecane