Czytasz dzięki

Pierwsza zagraniczna linia lotnicza uruchomiła loty do Basry

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-08-2005, 12:47

Pierwszy od 1990 roku samolot zagranicznych linii lotniczych wylądował w poniedziałek w Basrze na południu Iraku, gorąco witany przez miejscowe władze.

Pierwszy od 1990 roku samolot zagranicznych linii lotniczych wylądował w poniedziałek w Basrze na południu Iraku, gorąco witany przez miejscowe władze.

Boeingiem 747 linii lotniczych Phoenix Air, które mają siedzibę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, przybyło z Dubaju 22 pasażerów. Na początek samoloty Phoenix Air będą kursować między Dubajem i Basrą dwa razy w tygodniu.

Sankcje ONZ wprowadzone w 1990 roku po irackiej inwazji na Kuwejt pozbawiły dwumilionową Basrę, drugie pod względem liczby mieszkańców miasto Iraku, międzynarodowych połączeń lotniczych.

Irackie linie Iraqi Airways utrzymują połączenie między Basrą i oddalonym o 550 km Bagdadem. Po upadku Saddama Husajna oczekiwano, że linie zagraniczne zaczną latać do Basry i innych miast Iraku, ale obcych przewoźników odstrasza od tego groźba ataków na samoloty startujące lub lądujące w Bagdadzie i bardzo wysokie stawki ubezpieczeniowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane