Pierwszy wpis na Twitterze sprzedany za 2,9 mln USD

opublikowano: 22-03-2021, 19:47

Kolejna duża transakcja na rynku NFT. Pierwszy wpis na Twitterze twórcy i szefa spółki Jacka Dorsey'a został sprzedany za 2,9 mln USD, donosi Reuters.

NFT to szybko rosnący rynek oryginalnych dóbr cyfrowych, których autentyczność potwierdzana jest dzięki blockchainowi. Pierwszy tweet Dorsey’a, o treści "just setting up my twttr", z 21 marca 2006 roku, został sprzedany za pośrednictwem platfrmy Valuables. Został kupiony za kryptowalutę. Nabywcą jest mieszkający w Malezji Sina Estavi, który zapłacił 1630,5825601 etherów, wartych w momencie transakcji 2.915.835,47 USD. Estavi jest szefem spółki Bridge Oracle, która zajmuje się technologią blockchain.

Jack Dorsey zapowiadał, że pieniądze ze sprzedaży pierwszego tweeta zamieni na bitcoiny i ofiaruje je na pomoc ludziom dotkniętym COVID-19 w Afryce.

Jack Dorsey, fot. Bloomberg
Jack Dorsey, fot. Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane