Pirackie e-booki zalewają Rosję

TR
opublikowano: 10-07-2013, 15:00

Rosjanie nałogowo kradną e-booki. Aż 92 proc. elektronicznych książek pobranych z sieci pochodzi z nielegalnego źródła – informuje portal Mashable powołując się na wyniki raportu „Russia: Beyond the Headlines”.

Z raportu dowiadujemy się, że 70 proc. mieszkańców Rosji czyta e-książki. Jest to o 25 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

Popularyzacja publikacji elektronicznych nie przyczyniła się jednak do wzrostu ich sprzedaży. Wszystko dlatego, że Rosjanie zamiast korzystać z oficjalnych internetowych księgarni, sięgają po pirackie kopie często występujące pod postacią plików PDF.

Ilość nielegalnych pobrań przyprawia o zawrót głowy. Według raportu aż 92 proc. e-booków – niektórzy twierdzą, że nawet 95 proc. – pochodzi z nielegalnego źródła.

Dla porównania, w USA, skala tego zjawiska jest nieporównywalnie mniejsza, bo wynosi zaledwie 12 proc. Wyniki raportu zaskakują, bowiem booki w Rosji są niedrogie. Ich ceny nie przekraczają 3-4 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Pirackie e-booki zalewają Rosję