PKP Intercity środki pozyskane z EBI planuje przeznaczyć na nowy tabor

PAP
opublikowano: 2024-07-08 06:38

PKP Intercity zamierza przeznaczyć środki pozyskane z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) na nowy tabor m.in. pociągi zespolone, lokomotywy i wagony - poinformował PAP prezes PKP Intercity Janusz Malinowski.

Posłuchaj
Speaker icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl
Subskrypcja

"Prowadzimy obecnie projekt inwestycyjny lokomotyw, modernizacji wagonów, podpisaliśmy kontrakt na 35 pociągów dwunapędowych, niedługo podpiszemy kontrakt na zakup 300 nowych wagonów z opcją na dodatkowe 150, na jesieni zostaną ogłoszone kolejne postępowania przetargowe na pociągi zespołowe o dużej prędkości i pociągi piętrowe, więc na to te środki (z EBI - PAP) będą przeznaczone" - powiedział zapytany przez PAP na co przewoźnik zamierza przeznaczyć środki z EBI.

W czerwcu EBI informował, że PKP Intercity wystąpiło do banku o finansowanie w wysokości 2,6 mld zł, m.in. na zakup taboru, a całkowity koszt programu szacowany jest na 5,25 mld zł (1,204 mld euro).