PKP Intercity zamierzają zahamować spadek liczby pasażerów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-02-2005, 16:26

PKP Intercity chcą zahamować spadek liczby pasażerów. Nowy prezes spółki Jacek Prześluga zapowiedział na środowej konferencji prasowej, że zamierza zmodernizować ofertę, by pozyskać dla niej nowych klientów.

PKP Intercity chcą zahamować spadek liczby pasażerów. Nowy prezes spółki Jacek Prześluga zapowiedział na środowej konferencji prasowej, że zamierza zmodernizować ofertę, by pozyskać dla niej nowych klientów.

    Jak powiedział, w roku 2002 PKP Intercity przewiozły 8,9 mln pasażerów, w roku 2003 8,5 mln, a w roku 2004 - 7,9 mln.  Nowy prezes zapowiedział, że w marcu zostanie uruchomiona sprzedaż internetowa biletów PKP Intercity, od wiosny pasażerowie będą mogli płacić kartami płatniczymi w pociągach, a z czasem korzystać w nich z internetu. Usługi świadczone przez przewoźnika mają być bardziej kompleksowe, zmodernizowane i odpowiedniopromowane.

    "Jeśli myśli się o nowych produktach, nowej działalności, nowych połączeniach, nowych pociągach, to nie ma mowy o zwalnianiu pracowników, trzeba myśleć odwrotnie, my musimy szukać najlepszych ludzi do tych produktów. Jeśli dzisiaj mi ktoś mówi, że jest 2 tys. 300 pracowników, a ja wiem, że jeżeli będę chciał wykreować kilkanaście nowości w tej firmie, to do obsługi tych nowości potrzebni są ludzie" - powiedział Prześluga.

    Nowy prezes chce, by w ciągu trzech lat spółka przekształciła się ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną i trafiła na giełdę lub do inwestora branżowego.

    Przewoźnik zapowiedział też kolejną promocję swoich biletów na krajowe pociągi Express i InterCity na przejazdy od 1 marca do 28 kwietnia 2005 r. Tzw. Super Bilety można kupić od 4 lutego wyłącznie w kasach sprzedających bilety z rezerwacją, najpóźniej siedem dni przed odjazdem. Na każdy taki pociąg jest wyznaczony kontyngent Super Biletów.

    Jak poinformowała spółka, 14 lutego każda osoba o imieniu Walentyna lub Walenty może wraz z partnerem podróżować krajowymi pociągami InterCity, Express, InterRegion, płacąc jedynie za miejscówkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane