PKP SA planuje otworzyć pięć dworców kolejowych w listopadzie

  • PAP
opublikowano: 05-11-2022, 09:02
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

PKP SA planuje oddać do użytku w listopadzie pięć dworców kolejowych w ramach wartego ponad 2 mld zł Programu Inwestycji Dworcowych - poinformował PAP rzecznik PKP SA Michał Stilger.

"Jeszcze w listopadzie planujemy otworzyć dworce: Kraśnik, Sadurki, Świdnik Miasto, Kanie, Jastrząb. W grudniu i przyszłych i miesiącach będą otwierane kolejne obiekty" - przekazał PAP Stilger.

W tym roku PKP SA oddało do użytku 18 dworców. Największych nakładów sięgających 33,9 mln zł wymagał - oddany do użytku w sierpniu tego roku - dworzec w Węglińcu, na dworzec w Kuźnicy Białostockiej wydano 19 mln zł, a trzecim, pod względem wielkości nakładów, był dworzec w Bolesławcu, który kosztował 16,4 mln zł netto.

Z wcześniejszych danych PKP SA, na dzień 27 października tego roku, wynika, że zrealizowano już 61 inwestycji dworcowych, a w trakcie realizacji są 102 inwestycje z ogólnej liczby 192 przewidzianych do realizacji.

Wartość programu inwestycji dworcowych to prawie 2,7 mld zł, z czego na koniec września tego roku wydano 765,9 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane