Czytasz dzięki

Platforma e-medycyny przejęta za 18,5 mld dolarów

ARŻ
opublikowano: 05-08-2020, 19:28

Teladoc Health przejmie Livongo Health. Wartość transakcji to 18,5 mld dolarów. Fuzja jest efektem boomu na usługi medyczne online wywołanego przez pandemię koronawirusa, pisze Reuters.

Fuzja jest największą inwestycją Teladoc w ostatnich latach, gdy firma stawiała na mniejsze przejęcia, które pozwoliły jej stać się wiodącym dostawcą szeregu telefonicznych i internetowych usług zdrowotnych w USA. Analitycy oszacowali, że bazy klientów obu platform pokrywają się w mniej niż 25 proc.

Według komentatorów, ta umowa powinna uczynić z połączonych firm niekwestionowanego lidera zarówno w dziedzinie doraźnej opieki online, jak i leczenia chorób przewlekłych.

Zapotrzebowanie na wirtualną opiekę zdrowotną gwałtownie wzrosło, gdy pandemia powstrzymywała pacjentów przed wizytami w gabinetach lekarskich. Jedno z ostatnich badań wykazała, że z opieki zdrowotnej przez internet korzysta obecnie 46 proc. Amerykanów. W 2019 roku robiło to 11 proc. obywateli.

Po ogłoszeniu transakcji akcje Teladoc spadły o 14,1 proc., a Livongo 6,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane