Platini: Polska i Ukraina zorganizują Euro 2012

PAP
18-02-2009, 18:58

Prezydent UEFA Michel Platini wyraził w  środę przekonanie, że Polska i Ukraina zorganizują piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku. Mówił o tym na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego.

"Nie ma potrzeby dokonywać żadnych zmian w naszych planach. Nie mamy wariantu B. Pojawiają się oczywiście problemy, ale organizacja takich zawodów jest dużym wyzwaniem. Wierzę, że oba kraje sobie z nim poradzą" - ocenił Platini w Brukseli.

Kryzys finansowy spowodował opóźnienia w realizacji części projektów na Ukrainie. Jak jednak zaznaczył Platini - "budowa najważniejszych stadionów - w Kijowie i Warszawie, przebiega zgodnie z planem i UEFA podtrzymuje swoją decyzję".

W ostatnich dniach media w różnych krajach prześcigały się w doniesieniach na temat odebrania obu lub jednemu z krajów prawa organizacji turnieju. Wśród potencjalnych organizatorów wymieniali byli Niemcy (zamiast Ukrainy) oraz Anglii. Z kolei polskie gazety spekulują, że na Ukrainie turniej rozegrany będzie w tylko w dwóch miastach, a w Polsce - w sześciu.

Pogłoski ten stanowczo dementuje minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki oraz przedstawiciele strony ukraińskiej. W środę do ich głosów dołączył Platini.

W maju UEFA podejmie decyzję w jakich miastach zorganizowany będzie turniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

/ Platini: Polska i Ukraina zorganizują Euro 2012