PMPG dostało odpis drugiego pozwu Durczoka

ISBNews
opublikowano: 27-04-2015, 08:53

Agencja Wydawniczo-Reklamowa "Wprost" (AWR Wprost) - spółka zależna PMPG Polskie Media - otrzymała od Sądu Okręgowego w Warszawie odpis drugiego pozwu wniesionego przez Kamila Durczoka 2 kwietnia br., poinformowało PMPG. Wartość przedmiotu sporu została określona na kwotę 7 mln zł.

"Przedmiotem wszczętego postępowania jest ochrona dóbr osobistych powoda w związku z rzekomym ich naruszeniem w wydawanym przez AWR Wprost tygodniku 'Wprost' (w artykule 'Kamil Durczok. Fakty po Faktach' z dnia 16 lutego 2015 roku)" - czytamy w komunikacie.

Wartość przedmiotu sporu została określona na kwotę 7 mln zł. Powództwo zostało wniesione przeciwko AWR Wprost oraz dziennikarzom sporządzającym publikację mającą naruszać dobra osobiste powoda, podano także.

PMPG uważa powództwo za bezzasadne. "Emitent stoi na stanowisku, że publikacja prasowa rzekomo naruszająca dobra osobiste pana Kamila Durczoka była sporządzona w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa. Nadto, w ocenie emitenta wysokość żądanego przez pana Kamila Durczoka zadośćuczynienia za doznaną krzywdę w związku z rzekomym naruszeniem dóbr osobistych jest rażąco wygórowana, nieodpowiednia do podnoszonego naruszenia, i jako taka sprzeczna z przyjętym w kraju porządkiem prawnym" - napisano w materiale.

Jak podano, jest to drugi pozew Kamila Durczoka przeciwko AWR Wprost. Pierwszy z nich spółka również uważa za bezzasadny.

Durczok wniósł także prywatny akt oskarżenia przeciwko dziennikarzom tygodnika "Wprost", w którym zarzuca im popełnienie czynu zabronionego z art.212 Kodeksu karnego (zniesławienie).

"W ocenie emitenta działania dziennikarzy nie wypełniły znamiona jakiegokolwiek czynu zabronionego bowiem podane informacje były prawdziwe i przekazane z należytą starannością dziennikarską" - czytamy w komunikacie PMPG.

PMPG Polskie Media jest grupą kapitałową funkcjonującą w szeroko pojętym obszarze mediów i komunikacji marketingowej. Jest m.in. wydawcą tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy" oraz miesięcznika "Historia do Rzeczy", a także serwisów internetowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu