PO: Chlebowski zawiesi funkcję szefa klubu; tymczasowy następca - Dolniak

PAP
opublikowano: 02-10-2009, 07:40

Zbigniew Chlebowski zapowiedział na  posiedzeniu zarządu krajowego PO złożenie rezygnacji z funkcji przewodniczącego komisji finansów oraz zawieszenie funkcji szefa klubu parlamentarnego Platformy. Na czas zawieszenia, obowiązki p.o. szefa klubu przejmie Grzegorz Dolniak.

O tych decyzjach poinformował dziennikarzy po zakończeniu posiedzenia zarządu Jarosław Gowin (PO).

Gowin poinformował też, że na posiedzeniu zarządu Chlebowski zadeklarował, iż jest "w pełni do dyspozycji prokuratury". "W interesie Chlebowskiego, Platformy, Polski jest stuprocentowa transparentność i wyjawienie całej prawdy w tej sprawie" - podkreślił.

Poseł PO dodał też, że minister sportu Mirosław Drzewiecki złoży w piątek wyjaśnienia premierowi.

Zarząd Platformy decydował, kto tymczasowo zastąpi Chlebowskiego na stanowisku szefa klubu PO, a także, kto zamiast niego pokieruje sejmową komisją finansów publicznych. Premier Donald Tusk powiedział w czwartek, że do czasu wyjaśnienia sprawy ewentualnych nieprawidłowości w pracach nad zmianami w tzw. ustawie hazardowej Chlebowski nie powinien pełnić żadnej z tych funkcji.

"Styl, działania, które zostały potwierdzone przez Zbigniewa Chlebowskiego, były zachowaniami niestosownymi, które trudno akceptować u osoby, która powinna mocno przestrzegać standardów" - powiedział premier na konferencji prasowej.

Chlebowski zapewniał, że nie wpływał w żadnym stopniu na kształt ustawy. Jednocześnie zadeklarował już, że jest gotów oddać się do dyspozycji władz Platformy.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane