Czytasz dzięki

Po prawie 40 latach NBA zmienia dostawcę piłek

Dla kibiców, którzy zaczęli interesować się najlepszą koszykarską ligą na świecie, brzmi to jak herezja, ale dla starszych fanów będzie to powrót do przeszłości.

NBA podpisała umowę z firmą Wilson, która od sezonu 2021-22 będzie dostarczała oficjalne meczowe piłki. Tym samym kończy się era Spaldinga, firmy produkującej sprzęt sportowy, głównie piłki, założonej przez Alberta Spaldinga w Chicago w 1876 r., która była partnerem amerykańskiej ligi od 1983 r. Charakterystyczna skórzana piłka z wygrawerowanym podpisem komisarza NBA stała się symbolem ligi. Starsi kibice mogą pamiętać, że Wilson jako pierwszy produkował piłki dla NBA, od pierwszego sezonu pod koniec lat 40. poprzedniego wieku. Umowa obejmuje także pozostałe ligi prowadzone przez NBA, w tym kobiecą WNBA.

Wilson ma zaprojektować piłkę według tej samej specyfikacji, jaka jest stosowana obecnie. Wilson to firma założona ponad 100 lat temu w Chicago, ale dziś jest częścią fińskiego koncernu Amer Sports Oyj.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane