Czytasz dzięki

Po zmianie szefa Fed rynek zwykle spada

opublikowano: 31-10-2017, 13:03
aktualizacja: 31-10-2017, 13:05

- Tak jak nowy prezydent zwiększa niepewność, tak zwykle dzieje się także po zmianie szefa Fed – pisze Ryan Detrick, strateg LPL Financial.

W czwartek ma być ogłoszony następca Janet Yellen na stanowisku szefa Rezerwy Federalnej. Według Predictit, faworytem jest Jerome Powell. Ktokolwiek to będzie, jeśli szukać analogii w historii można oczekiwać pogorszenia sytuacji na rynku akcji, wskazuje Detrick.

Zobacz więcej

Fed, fot. Bloomberg

- Począwszy od Charlesa Hamlina (pierwszego szefa Fed) w 1914 roku i jego 14 następców, Dow notował średnio spadek po sześciu miesiącach od wybrania nowego przewodniczącego – napisał strateg LPL Financial.

Średni spadek indeksu blue chipów od wybrania nowego szefa Fed wynosił 0,3 proc., wynika z szacunków firmy, która zastrzega że próbka jest bardzo mała. 

- Nie sugerujemy, że nowy szef Fed może spowodować dużą przecenę – napisał Detrick, zastrzegając iż ogłoszenie decyzji przez prezydenta Donalda Trumpa może wywołać większą zmienność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane