Poczta Polska rozstrzygnęła przetarg za blisko 100 mln zł

opublikowano: 07-12-2020, 14:04

Po blisko dwóch miesiącach od otwarcia ofert w przetargu na dostarczenie oprogramowania Microsoft z licencjami i standardowymi usługami operator wybrał najkorzystniejszą ofertę.

Jako najkorzystniejsza została wybrana oferta Integrated Solutions z grupy Orange Polska, który wycenił usługi na 95,24 mln zł brutto. Była to najtańsza oferta. Dokonując wyboru operator zdecydował się na zwiększenie budżetu zamówienia, który był pierwotnie ustalony na 92,6 mln zł.

Na kolejnych miejscach pod względem przyznanej punktacji znalazły się CryonPoland z ofertą za 97,25 mln zł. Za nią uplasował się notowany na NewConnect APN Promise, który zaproponował 97,97 mln zł. Na ostatnim miejscu uplasował się Software One Polska z ofertą za 98,58 mln zł. Jedynym kryterium oceny ofert była cena.

Zwycięzca postępowania podpisze z Pocztą Polską trzyletnią umowę. Przed trzema laty w analogicznym przetargu na sprzedaż i dostarczenie oprogramowania Microsoft z licencjami oferty złożyło czterech wykonawców. Wygrało Sygnity. Budżet zamówienia był wówczas ustalony na 55,18 mln zł. Rok później do Sygnity trafił też wart 24 mln zł kontrakt na dostawę oprogramowania, subskrypcji usług i oprogramowania standardowego, standardowych pakietów usług hostowanych i pakietów usług technicznych.

Umowa z Sygnity skończyła się wiosną tego roku. W związku z opóźnieniem przetargu Poczta znalazła się w niekorzystnej sytuacji. W październiku opisywaliśmy, że obecnie faktury za usługi Microsoft Poczcie Polskiej wystawia APN Promise, choć nie wygrał przetargu na te usługi, ani nie ma na to stosownej umowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane