Poczta Polska z Żabką przesiadają się do elektrycznych ciężarówek

ANB
opublikowano: 07-02-2020, 14:12

Jak sprawdzą się „elektryki” w logistyce kurierskiej i dostawach w handlu detalicznym? Testują to firmy także w Polsce.

Poczta Polska pod koniec 2019 r. rozszerzyła flotę o pierwsze elektryczne samochody dostawcze. Teraz poinformowała o przystąpieniu do nowych testów –  sprawdza elektryczną ciężarówkę niemieckiego producenta Framo w codziennych przewozach  przesyłek pocztowych. Testy odbywają się w województwie mazowieckim. Są prowadzone we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych. To także wspólny projekt firm Framo, Hitachi Capital Polska i Keatronika.

„Poczta Polska od 2018 r. przeprowadza największe w Polsce testy aut elektrycznych, dostępnych na krajowym rynku. Do tej pory w testach wzięły udział auta siedmiu marek producenckich” – spółka podała w komunikacie. 

Tą samą ścieżką podąża również Żabka, która rozważa włączenie elektrycznych ciężarówek do bezpośrednich dostaw do sieci własnych sklepów. Elektryczną ciężarówkę firma przetestowała we Wrocławiu. Wcześniej sprawdzała także możliwości elektrycznych samochodów w łańcuchu dostaw wspólnie z Volkswagen Polska. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane