Pocztowy jesienią na GPW

opublikowano: 22-05-2015, 00:00

IPO banku ma być preludium do giełdowego debiutu Poczty Polskiej.

Rozpoczęły się przygotowania do giełdowego debiutu Banku Pocztowego, który w trzech czwartych należy do Poczty Polskiej, a w jednej czwartej do PKO Banku Polskiego.

— Rozpoczął się proces, który zakończy się debiutem na początku października — mówi Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji, któremu podlega Poczta Polska. PKO BP podlega ministerstwu skarbu. Udziałowcom trudno było wypracować wspólną strategię.

— Mieliśmy okres impasu w zakresie rozwoju Banku Pocztowego, a nawet przyjęcia spójnej strategii. Nie tylko dla banku,ale całej grupy Poczty Polskiej — przyznaje Andrzej Halicki. Nie jest jasne, czy PKO BP będzie sprzedawać akcje Banku Pocztowego w ofercie publicznej. Wiadomo, że Poczta Polska zachowa ponad połowę akcji.

— Liczymy, że IPO banku przetrze drogę do oferty publicznej Poczty Polskiej. Mamy bardzo ambitne plany — i w banku, i w poczcie — zaznacza Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej. Wspólnym celem banku i poczty jest rozwój usług finansowych. Szymon Midera, prezes Banku Pocztowego, przyznaje jednak, że strategia banku zależy od jego dofinansowania. Wyróżnikiem instytucji jest to, że połowa jej klientów pochodzi z miejscowości do 5 tys. mieszkańców. © Ⓟ

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu