Podlaskie: GDDKiA planuje w 2019 r. przebudowę m.in. 45 km dróg krajowych

  • PAP
opublikowano: 25-01-2019, 15:17

Przebudowę drogi 63 Zambrów-Czyżew, tzw. przejść przez Mońki i Wysokie Mazowieckie oraz rozbudowę drogi od Bielska Podlaskiego do przejścia z Białorusią w Połowcach planuje m.in. w 2019 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

Drogowcy poinformowali w piątek, że przetargi na te inwestycje są "najważniejszymi" zadaniami związanymi z głównymi drogami w Podlaskiem - poza inwestycjami na drogach ekspresowych - prowadzonymi w 2019 r.

"Powyższe zadania realizowane w systemie +Projektuj i buduj+ (a to nie wszystkie) oznaczają rozpoczęcie przebudowy w bieżącym roku ponad 45 kilometrów dróg krajowych na Podlasiu. I to przebudowy w szerokim zakresie – ze wzmocnieniem bądź budową nowej konstrukcji jezdni i przystosowaniem jej do nośności 11,5 tony na oś, z lewoskrętami na skrzyżowaniach, z jezdniami dodatkowymi (drogi serwisowe) wreszcie ze ścieżkami rowerowymi lub ciągami pieszo – rowerowymi" - poinformowała w piątek w informacji prasowej na swojej stronie internetowej GDDKiA w Białymstoku. Inwestycje mają być realizowane w latach 2019-2021.

Drogowcy informują, że największą inwestycją - pod względem długości - będzie przebudowa 33-km odcinka drogi krajowej nr 66 Bielska Podlaskiego do polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Połowcach. "Roboty będą ruszały po otrzymaniu decyzji administracyjnych" - podaje GDDKiA.

Według przedstawionego harmonogramu prac, w pierwszym półroczu 2019 r. będą ogłoszone przetargi dotyczące przebudowy drogi krajowej nr 65 na odcinku od granicy województwa do drogi 61 w Grajewie (ponad 1,5 km), przebudowę ponad 4 km drogi 63 w rejonie miejscowości Pogorzele-Przeździecko-Mroczki oraz także ponad 4 km odcinka Czyżew-Sutki - Czyżew.

W drugiej połowie roku ma ruszyć przetarg na przebudowę prawie 4 km tzw. przejścia przez Wysokie Mazowieckie na drodze krajowej nr 66. GDDKiA podała, że w pierwszym półroczu, oprócz drogi Bielsk Podlaski -Połowce zaczną się także modernizacja prawie 2 km drogi 66 na odcinku Patoki oraz tzw. przejścia przez Mońki (ponad 3 km drogi 65) i ok. 1,5 km przejścia przez Rydzewo na drodze krajowej 61.

GDDKiA w Białymstoku planuje także, że w 2019 r. zakończą się prace m.in. przy modernizacji drogi 63 w Kolnie, na odcinkach dróg krajowych Patoki-Brańsk, Suchowolce-Kleszczele, w Downarach Placu czy Szepietowie.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy