Polacy w Wielkiej Brytanii boją się zmian po Brexicie

opublikowano: 23-06-2016, 11:04

- Ludzie boją się, że postawa Brytyjczyków się zmieni – powiedziała Patrycja Walentynowicz, współzałożycielka firmy Lincs PL, świadczącej usługi tłumaczeń Polakom mieszkającym w brytyjskim Bostonie.

Walentynowicz powiedziała Reutersowi, że od kiedy zaczęto mówić o Brexicie pojawiło się napięcie między obcokrajowcami i Brytyjczykami, którzy zaczęli bardziej jawnie okazywać swoją niechęć wobec imigrantów. Jej koleżanka, Iza Paczkowska zwróciła uwagę, że w związku z rosnącą niepewnością Polacy coraz częściej optują za krótkoterminowym wynajmem nieruchomości.

Zobacz więcej

Napo Images/FORUM

- Nie wiemy jak miejscowi Anglicy będą się do nas odnosić. Czy jak dotychczas będą mili i uprzejmi, czy po prostu powiedzą: „Głosowaliśmy żebyście odeszli, więc dlaczego wciąż tu jesteście" – powiedziała Reutersowi. - To najbardziej powszechna obawa. Ludzie szykują się do odejścia – dodała.  

Jonathan Noble, radny z antyunijnej partii UKIP zapewnia, że wszyscy pracujący, zamieszkujący w mieście z rodzinami imigranci „nie mają się czego bać”. 

- Brytyjczyków nie martwi imigracja jako taka, ale jej skala – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, metro.us

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu