Polmed wejdzie na GPW jeszcze w tym roku, zaoferuje tylko akcje nowej emisji

ISB
08-08-2007, 16:18

Spółka medyczna Polmed zamierza jeszcze w 2007 roku zadebiutować na giełdzie warszawskiej, poinformowali w środę szefowie firmy. Polmed zamierza wyemitować tylko nowe akcje, a środki pozyskane z ich sprzedaży przeznaczy na akwizycje.

"Liczymy na debiut jeszcze w tym roku" - powiedział Romuald Magdoń, wiceprezes Polmedu i zarazem jego współwłaściciel, podczas konferencji prasowej. Dodał, że w ofercie znajdą się tylko nowe akcje serii F, a dotychczasowi akcjonariusze, którzy nie będą sprzedawać swoich walorów, utrzymają nad nią kontrolę.

"Obecnie jest dwóch współwłaścicieli firmy, którzy bezpośrednio i poprzez swoją spółkę kontrolują po 50% kapitału" - powiedział prezes Polmedu i zarazem jego drugi akcjonariusz, Radosław Szubert.

Szubert poinformował też, że jednym z celów emisji akcji jest pozyskanie środków na procesy konsolidacyjne. "Chcemy wyjść poza Pomorze, na którym obecnie działamy i stać się spółką ogólnopolską" - powiedział prezes. Dodał, że Polmed rozmawia z innymi firmami o konsolidacji i środki z giełdy mają przyspieszyć ten proces.

Przedstawiciele spółki, która złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) pod koniec lipca, nie chcieli podać szczegółów dotyczących oferty. Nieoficjalnie wiadomo, że jej wartość może wynieść kilkanaście milionów złotych

Polmed, który oferuje ambulatoryjne świadczenia medyczne, posiada 9 własnych przychodni na Pomorzu - w Gdańsku, Gdyni i Starogardzie Gdańskim. Spółka zatrudnia 80 lekarzy.

W 2006 roku przychody netto Polmedu wyniosły 8,5 mln zł, czyli wzrosły o 14,8% w stosunku do 2005 roku. Zysk netto wyniósł w ubr. 1,5 mln zł, czyli wzrósł blisko dwukrotnie wobec 2005 roku, w którym odnotowano 0,8 mnln zł zysku netto.

W środę wiceprezes Magdoń podkreślał, że Polmed działa na bardzo dynamicznie rosnącym rynku prywatnych przychodni, którego wartość zwiększa się rocznie o ok. 30%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Polmed wejdzie na GPW jeszcze w tym roku, zaoferuje tylko akcje nowej emisji