„Polska odporna na wschodzącą wyprzedaż”

Wyprzedaż aktywów z rynków wschodzących nie podetnie ożywienia w polskiej gospodarce, oceniają specjaliści banku Citigroup.

Zamek w Gniewie.
Zobacz więcej

Zamek w Gniewie.

„Polska zostałaby dotknięta zawirowaniami tylko w przypadku, gdyby przebieg wypadków na rynkach wschodzących doprowadził do znaczącego pogorszenia koniunktury z Niemczech” – napisali specjaliści Citigroup Piotr Kalisz i Cezary Chrapek w notce, do której dotarła agencja Bloomberg.

Ich zdaniem polskiej gospodarce nie grozi osłabienie popytu wewnętrznego, a ewentualne osłabienie złotego wsparłoby konkurencyjność krajowych przedsiębiorstw. Nastroje inwestorów popsuły postępujące spowolnienie chińskiej gospodarki i zawirowania w Turcji, Argentynie i na Ukrainie. Od początku roku indeks spółek z rynków wschodzących MSCI stracił 6,6 proc. Inwestujący w waluty z rynków wschodzących biernie zarządzany fundusz CEW potaniał w tym czasie o 2,9 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / „Polska odporna na wschodzącą wyprzedaż”