Polska spółka biotechnologiczna ma strategiczny kontrakt w Egipcie

  • DI
opublikowano: 02-01-2018, 10:47
aktualizacja: 02-01-2018, 10:48

Notowana na NewConnect spółka Pharmena podpisała strategiczny nowy kontrakt z partnerem z Egiptu przekazując mu wyłączność dystrybucyjną w krajach bliskiego regionu, w szczególności w Egipcie, Katarze i Bahrajnie.

- Przedmiotem kontraktu są dostawy produktów dermokosmetycznych do dystrybutora z siedzibą w Kairze. Umowa gwarantuje partnerowi wyłączność na sprzedaż produktów Spółki w Egipcie, Katarze i Bahrajnie pod warunkiem osiągnięcia przez dystrybutora w ciągu najbliższych miesięcy minimalnego poziomu sprzedaży tj. 100 tys. euro (ok. 420 tys. zł). Pierwsze zamówienie na kwotę 64,5 tys. euro (ok. 272 tys. zł) zostało już złożone i będzie zrealizowane w I kwartale 2018 r. – głosi komunikat. 

Konrad Palka, prezes Pharmeny zwraca uwagę, że to już kolejna zrealizowana umowa z zagranicznym dystrybutorem w ostatnim czasie.

- To bardzo ważny dla nas krok, który pozwoli nam zaistnieć na tak obiecującym rynku, jakim jest Egipt oraz kraje bliskiego regionu. Egipski dystrybutor to znaczący partner o wielkim doświadczeniu i znajomości tamtejszych rynków. Liczymy, że również nadchodzący rok przyniesie nam nowe, tego rodzaju, kontrakty – powiedział. 

Kontrakt ma charakter rozwojowy. Koszty marketingu i sprzedaży produktów ponosi dystrybutor.

Phramena przypomina, że dwa dni temu przedłużyła z dotychczasowym partnerem z Chin wyłączną dystrybucję dermokosmetyków w krajach Azji na 2018 rok.  - Zakładana minimalna wartość zamówień ma wynieść 850 tys. euro (ok. 3,4 mln zł) – informuje spółka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu