Polska stanie się poligonem nowych rozwiązań fintechowych? (WIDEO)

opublikowano: 07-12-2017, 13:49

Czy w Polsce jest rynek dla fintechów i czy jest rynek dla innowacji? Jak zachęcić firmy w Polsce do inwestowania w innowacje? I czy rzeczywiście branża finansowa ma poważny problem z innowacjami?

- My jesteśmy w chwili obecnej gospodarką, która rzeczywiście wchodzi zupełnie nowe zachowania, zupełnie nowe przyzwyczajenia. Mamy pokolenie, które już jest pokoleniem wychowanym w oderwaniu od jakiejkolwiek pamięci historycznej dotyczącej okresu komunistycznego, w związku z tym jest pozbawione kompleksów, pozbawione takiego zadowolenia, że ponieważ tamta siermiężna rzeczywistość się skończyła to już wystarczy. Chce dochodzić do nowych rozwiązań, więc mamy bardzo silne parcie aby ta rzeczywistość wobec nas się zmieniała. Następną przyczyną, ktora czyni bardzo prawdopodobnym, że my możemy stać się wręcz poligonem zupełnie nowych rozwiązań, również fintechowych, jest fakt, że my konsumujemy coś, co ja nazywam rentą niedorozwoju, to znaczy my nie mamy zakorzenionych przez wieloletnie użytkowanie różnych mechanizmów, które nas w jakimś sensie zatrzymują, ponieważ dobrze działają, więc po co je zmieniać - tutaj ten konserwatyzm nie istnieje, bo nie ma kotwic. To jest kolejny powód, dla którego my możemy zupełnie świadomie wprowadzać rozwiązania zupełnie innowacyjne - Maciej Chorowski, Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu