Polski startup pozyskał 2 mln USD, m.in. od rodziny Richarda Bransona

opublikowano: 05-10-2020, 14:31
aktualizacja: 05-10-2020, 15:29

Airly ogłosiło pozyskanie 2 mln USD finansowania w rundzie „pre-seed”, donosi serwis EU-startups.

Działający od 2016 roku startup z Krakowa i Palo Alto zajmuje się analizą jakości powietrza z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Założyciele Airly: Aleksander Konior, Michał Misiek i Wiktor Warchałowski
Airly

- Suma zebranych środków pomoże Airly w dalszym globalnym rozwoju i mają na celu uczynić z założonej w Krakowie firmy lidera w dziedzinie walki z problemem zanieczyszczeń powietrza na świecie - głosi komunikat prasowy.

Rundzie finansowanie przewodził Giant Ventures, a wśród uczestniczących w niej „aniołów” znaleźli się m.in. członkowie rodziny Richarda Bransona i rodziny Ronalda Cohena, Sophia Bendz (była szefowa marketingu w Spotify, a obecnie Partner w Cherry Ventures), Martin Tajur (założyciel Pipedrive), Konstantin von Unger (Henkel), Piotr Jakubowski (ex-CMO Gojek) czy dr Ron Dembo (założyciel Algorithmics Inc. oraz Zerofootprint). W Airly 4 mln zł zainwestowało także polskie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

- Cieszymy się, że inwestorzy pokładają tak dużą wiarę w skuteczność i istotność tego, co robimy - powiedział prezes i współzałożyciel startupu Wiktor Warchałowski. - W tym roku, po raz pierwszy w historii Airly ponad 50 proc. przychodów Airly pochodzi z modelu subskrypcyjnego i od klientów zagranicznych. Staramy się mieć najbardziej kompleksowe, globalne spojrzenie na problem jakości powietrza i cieszymy się, że nasza wizja spotyka się z uznaniem w wielu zakątkach świata - dodał.

Giant Ventures podkreślił, że wspiera światowej klasy założycieli zorientowanych na cel, którzy wykorzystują zaawansowaną technologię do rozwiązywania największych problemów planety.

- Airly reprezentuje to wszystko. Budując wiodące źródło danych o jakości powietrza na świecie, Airly tworzy ogromną wartość społeczną i ekonomiczną – powiedział Cameron McLain, partner zarządzający Giant Ventures.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, eu-startups.com

Polecane