Polskie magazyny są atrakcyjne inwestycyjnie

opublikowano: 17-04-2017, 22:00

Zdaniem ekspertów BNP Paribas Real Estate z różnych krajów Europy, źródłem polepszającej się sytuacji na rynku magazynowym na całym kontynencie jest rozwój e-commerce.

Przy tym jego ekspansja nie tylko nie ogranicza roli tradycyjnego handlu, lecz tworzy z nim duet. Synergia dwóch dróg prowadzenia handlu ma szczególne znaczenie w Europie Środkowej i Wschodniej. Zarówno inwestorzy, jak i najemcy z Europy Zachodniej rozważają przeniesienie się do polskich magazynów z kilku powodów.

Kuszą ich niskie koszty siły roboczej, wykwalifikowani pracownicy, wysokie standardy techniczne obiektów, dobrze rozwinięta infrastruktura i sieci transportowe oraz dostępne grunty pod kolejne inwestycje. Ponadto walorem polskiego rynku magazynowego jest coraz częstsze stosowanie rozwiązań przyjaznych środowisku.

— W Europie Zachodniej takie rozwiązania są standardem, natomiast w Polsce dopiero zaczynają odgrywać większą rolę. Wiadomo, że przynoszą dodatkowe oszczędności i poprawiają wizerunek firmy. Wprowadzenie rozwiązań przyjaznych środowisku w magazynach jest dowodem na to, że Polska zmienia się z miejsca atrakcyjnego pod względem kosztów w takie, gdzie wciąż dość niskie koszty łączą się z wysokim standardem — komentuje Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, dyrektor działu powierzchni przemysłowych i logistycznych w BNP Paribas Real Estate.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu