Pomoc krajowa w zakresie rolnictwa na 2007 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-02-2006, 17:11

Od 1 maja 2007 r. pomoc państwa w zakresie rolnictwa będzie realizowana w formie programów, zaakceptowanych wcześniej przez Komisję Europejską (KE) - zapowiedzieli na środowym posiedzeniu przedstawiciele sejmowej Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Od 1 maja 2007 r. pomoc państwa w zakresie rolnictwa będzie realizowana w formie programów, zaakceptowanych wcześniej przez Komisję Europejską (KE) - zapowiedzieli na środowym posiedzeniu przedstawiciele sejmowej Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

    Do końca kwietnia 2006 r. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z agencjami i organizacjami rolniczymi jest zobowiązane do przygotowania projektów aktów prawnych, umożliwiających wdrożenie programów pomocowych, wspierających polskie rolnictwo od maja 2007 r.

    Pomoc krajowa na 2007 r. przewiduje m.in. kredyty preferencyjne dla rolników na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych, kredyty inwestycyjne w zakresie zakupu ziemi, maszyn i urządzeń rolniczych oraz wsparcie finansowe na zalesianie użytków rolnych.

     Ponadto środki budżetowe w zakresie rolnictwa w 2007 r. będą przeznaczone na wsparcie postępu biologicznego w produkcji zwierzęcej oraz na badania służące poprawie m.in. wydajności zwierząt hodowlanych i roślin.

     Programy pomocowe przewidują też działania na rzecz tworzenia "małej przedsiębiorczości" na obszarach wiejskich oraz wsparcie edukacji młodzieży wiejskiej.

     Pomoc krajowa w zakresie rolnictwa od 2007 r. będzie podlegała zgłoszeniu do KE zarówno w ramach jednorazowego wsparcia gospodarstwa rolnego, jak i w przypadku realizacji programów przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorstw rolnych i przetwórstwa rolnego.

    Jak podał resort rolnictwa w materiałach przedstawionych w środę, KE chce mieć pewność, że ustalony dla Polski limit wydatków na pomoc dla rolnictwa nie będzie przekraczany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane