Pomysł na biznes: spa dla psa

opublikowano: 31-05-2019, 17:30

Kąpiel, strzyżenie, trymowanie – tak właśnie wygląda psie spa, czyli raj dla wszystkich czworonogów chcących błyszczeć na porannym spacerze. W dzisiejszym „Pomyśle na biznes” pokażemy Wam jak wygląda zawód groomera i co jest najtrudniejsze w prowadzeniu psiego salonu piękności.

Godzina 10:00 rano – do salonu Doggy Dog Space wchodzi pierwszy klient. I jego właściciel. Potem następuje powtarzalna sekwencja: kąpiel, suszenie, strzyżenie, pielęgnacja uszu i przycięcie paznokci. - Spędzam w salonie bardzo dużo czasu, bo po prostu lubię moją pracę. To praca marzeń – zwierza się Dorota Woźniak, właścicielka Doggy Dog Space. Psi klient jest wymagający i na fryzjerskim fotelu spędza znacznie więcej czasu niż człowiek. - Na małe pieski rasy york czy maltańczyk, przeznaczam 1-2 godz. Jestem wtedy w stanie obsłużyć ok. 5-6 piesków dziennie. Zdarzają się natomiast też bardzo duże psy np. owczarek kaukaski i wtedy pielęgnacja zajmuje 5-6 godz. To może być jedyny klient danego dnia – uśmiecha się Dorota Woźniak. Coraz więcej właścicieli czworonogów inwestuje w wygląd swojego pupila. Pies na spacerze musi wyglądać modnie i zadawać szyku. Rynek się rozrasta, pojawiają się nowe trendy w uczesaniu czy koloryzacji, a na wizytę w psim salonie piękności trzeba czekać nawet kilka tygodni. Początki prowadzenia biznesu jednak takie różowe nie były. - Po pierwsze była to nauka nowego, wymagającego zawodu, często z trudnym klientem. Zwierzęta są różne i nie możemy powiedzieć im jak człowiekowi: stój prosto, nie ruszaj się. Po drugie, było to zarazem otwarcie własnej firmy. Zawodowo zaczynałam więc od zera – wspomina właścicielka Doggy Dog Space.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu