Portugalia będzie przyjmować turystów na podstawie certyfikatów szczepionkowych

  • PAP
opublikowano: 09-06-2021, 15:02

Od 14 czerwca Portugalia będzie przyjmować na swoim terytorium turystów na podstawie tzw. unijnych certyfikatów Covid, zapowiedział w środę rząd Antonio Costy.

fot. Patricia De Melo Moreira/Bloomberg

Deklaracje socjalistycznego gabinetu są zgodne z ogłoszonym we wtorek przez ministra gospodarki i cyfryzacji Pedro Sizy Vieiry programem otwierania portugalskiej turystyki.

Minister zadeklarował, że od poniedziałku władze Portugalii zgodzą się na przyjmowanie zagranicznych turystów przybywających na podstawie tzw. unijnych certyfikatów Covid.

Zgodnie z zapowiedzią rządu Portugalii od 14 czerwca honorowane będą dokumenty potwierdzające zakończenie procesu szczepienia przeciwko Covid-19, posiadanie aktualnego negatywnego testu lub zaświadczenia lekarskiego o przebyciu choroby.

Gabinet Costy zapowiedział, że dzięki wprowadzeniu unijnych certyfikatów Covid władze Portugalii spodziewają się w całym 2021 r. większej liczby zagranicznych wczasowiczów niż w 2020 r., a także wyższych wpływów z turystyki.

W środę rząd Portugalii wyraził też satysfakcję, że właśnie podczas prezydencji Lizbony w Radzie UE Parlament Europejski zatwierdził plan certyfikatów Covid, które mają obowiązywać od 1 lipca 2021 r. przez 12 miesięcy. Dokumenty te mają ułatwić swobodne podróżowanie i przyczynić się do stopniowego znoszenia obostrzeń przeciwepidemicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane