Chętny do kupna majątku Huty Częstochowa ma wielki problem

opublikowano: 08-03-2021, 19:23

Greensill Capital, który w poniedziałek ogłosił niewypłacalność, ostrzegł, że wspierany dotychczas przez niego GFG Alliance także może upaść bez jego finansowania.

Brytyjski GFG Alliance jest właścicielem Liberty House, do którego należy Liberty Częstochowa, spółka oferująca za majątek Huty Częstochowa, który obecnie dzierżawi, 190 mln zł. Transakcja miała być sfinalizowana do końca maja.

W złożonym w poniedziałek wniosku do sądu Greensill napisał, że jego największy klient pod względem wartości znalazł się w „poważnych kłopotach finansowych”. Powołał się na list z 7 lutego, w którym GFG ostrzegał, że jeśli Greensill Capital „wstrzyma udostępnianie GFG kapitału obrotowego, wówczas GFG może ogłosić upadłość”. Greensill poinformował sąd w poniedziałek, że wstrzymał finansowanie GFG na początku marca. Ujawnił, że od tego czasu GFG „zaczął przestać spłacać swoje zobowiązania”.

Sanjeev Gupta, fot. Bloomberg
Sanjeev Gupta, fot. Bloomberg

Sanjeev Gupta, kontrolujący GFG Alliance brytyjski biznesmen mówił w październiku, że Greensill jest najważniejszym źródłem finansowania jego firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane