Powell: gospodarka USA pozostaje sprężysta, zagrożeniem koronawirus

opublikowano: 11-02-2020, 16:37

Jerome Powell, szef Banku Rezerw Federalnych (Fed) pozostaje optymistyczny odnośnie kondycji amerykańskiej gospodarki. Twierdzi jednak, że istnieją pewne zagrożenia, jak w przypadku epidemii koronawirusa, donosi Reuters.

Szef banku centralnego podkreślił, że ekspansja gospodarcza w USA trwa już 11 rok i jest bezprecedensowa,  najdłuższa w historii. 

Jerome Powell, szef Fed
Zobacz więcej

Jerome Powell, szef Fed fot. Bloomberg

W drugiej połowie 2019 r. gospodarka wydawała się odporna na globalne przeciwności, które nasiliły się latem ubiegłego roku - powiedział Powell powołując się na pierwsza w tym roku aktualizację prognoz Fed.  Powell dał jednoznacznie do zrozumienia, że obecny docelowy zakres krótkoterminowych kosztów finansowania zewnętrznego kształtujący się w przedziale 1,5 do 1,75 proc., jest „odpowiedni”, aby utrzymać ekspansję na torze.

Zasygnalizował, że biorąc pod uwagę czynniki takie jak zmniejszanie się niepewności w polityce handlowej i stabilizację globalnego wzrostu, nie widzi powodu, aby dostosowywać stopy procentowe, chyba że nowe wydarzenia spowodują „istotną ponowną ocenę” obecnych prognoz.

Uważnie monitorujemy pojawienie się koronawirusa, co może doprowadzić do zakłóceń w Chinach, które rozprzestrzenią się na resztę światowej gospodarki – stwierdził Powell.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu