Powstaje pierwszy na świecie fundusz kryptoindeksowy

opublikowano: 12-12-2017, 13:49
aktualizacja: 12-12-2017, 13:49

Bitwise Asset Management zaczął przyjmować oferty inwestorów zainteresowanych Hold 10, pierwszym na świecie funduszu bazującym na indeksie 10 największych kryptowalut.

Stworzenie funduszu ogłoszono w październiku, ale teraz został otwarty dla inwestorów. We wtorek Bitwise ujawnił, że ma już 4 mln USD od znanych inwestorów z rynku fintechów, m.in. Keitha Rabois, Davida Sacksa i Navala Ravikanta.

- My i nasi inwestorzy wierzymy, że wehikuły takie jak ten, czy pasywne inwestowanie w indeks, jest dobrym sposobem dla wielu ludzi na udział w rynku kryptowalut – powiedział Hunter Horsley, szef Bitwise.

Zwrócił uwagę, że fundusz indeksowy jest korzystniejszy dla inwestorów, bo jest tańszy od funduszu hedgingowego i łatwiej go śledzić z racji oparcia na indeksie aktywów. W przypadku Hold 10 to indeks ważony wartością kryptowalut. Obecnie ok. 60 proc. indeksu to bitcoin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane