Czytasz dzięki

Prairie zaktualizowała swoje zasoby węgla w Lubelskim Zagłębiu do 333 mln ton

ISBNews
opublikowano: 23-07-2015, 13:50

Prairie Mining Limited zaktualizowała całkowite zasoby szacunkowe węgla w inwestycji prowadzonej w Lubelskim Zagłębiu Węglowym i obecnie wykazane zasoby węgla wynoszą 333 mln ton (o 96% więcej niż pierwotnie zakładano), a zasoby ogółem 722 mln ton zgodnie z klasyfikacją JORC, poinformował prezes Prairie Mining Limited Ben Stoikovich.

"Znaczący wzrost zasobów wykazanych węgla do 333 mln ton w kategorii wykazane odzwierciedla jakość i skalę naszego projektu na Lubelszczyźnie. Wierzymy, że przerodzi się on w światowej klasy kopalnię zapewniającą produkcję przez wiele lat. Istotny jest również fakt, że nasze testy potwierdziły obecność węgla półkoksującego w pokładzie 391, który jest najgrubszym i najlepszym pokładem w Zagłębiu Lubelskim. Aktualizacja szacunków opierała się na wykonanych przez nas odwiertach, jak również analizie oficjalnych danych historycznych. Dzięki temu urealniliśmy wielkość zasobów, dokonując podniesienia ich kategorii z zasobów przewidywanych na wykazane. To istotny element związany przygotowywaniem Wstępnego Studium Wykonalności projektu" - powiedział Stoikovich, cytowany w komunikacie.

Aktualizacja jest związana z wkroczeniem projektu w fazę wstępnego studium wykonalności (PFS), którego ukończenie planowane jest w 2015 r. Aktualizacja koncentrowała się na wykazaniu wyższego poziomu szacowanego tonażu dostępnych zasobów węgla w zasobach ogółem, podano również.

"Aktualizację szacunkowych zasobów sporządzono zgodnie z klasyfikacją JORC (Joint Ore Reserves Committee - Wydanie 2012). Dane te zostały oszacowane na podstawie informacji z 10 pokładów węgla, z których wydobycie jest uważane za ekonomicznie opłacalne oraz przy założeniu minimalnej grubości pokładu węgla wynoszącej 1m i odległości od formacji z okresu jury równej 100 m" - czytamy dalej.

Analizy potwierdziły, że odzwierciedlający jakość zasobów wskaźnik swobodnego pęcznienia (FSI) znajduje się w przedziale 3,5-6,0 we wszystkich docelowych obszarach wydobycia kluczowego pokładu 391. Jest to wielkość porównywalna zarówno z międzynarodowymi, jak i polskimi standardami węgla półkoksującego, podano również.

"Aktualizacja całkowitych szacunkowych zasobów węgla nastąpiła na podstawie przeprowadzonych przez Prairie odwiertów własnych, jak również zweryfikowanych danych z odwiertów historycznych" - wskazano w informacji.

The Lublin Coal Project jest wielkoskalowym projektem, obejmującym szacowane zasoby 1,6 mld ton węgla, położone na 4 koncesjach (Kopina, Cyców, Syczyn, Kulik) zlokalizowanych na Lubelszczyźnie, niedaleko kopalni Lubelskiego Węgla Bogdanka.

Prairie Mining Limited podało na początku lipca br., że planuje ubiegać się o dopuszczenie swoich akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) i London Stock Exchange (LSE) od III kwartału br., przy jednoczesnym utrzymaniu notowań na Australian Securities Exchange (ASX).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane