Prasa: rząd Niemiec ma dowody współpracy Huawei z wywiadem Chin

opublikowano: 29-01-2020, 12:35

Handelsblatt napisał w środę, że rząd Niemiec jest w posiadaniu dowodów wskazujących na współpracę Huawei z wywiadem Chin, informuje Reuters.

Niemiecki dziennik gospodarczy powołał się na poufny dokument niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w którym napisano iż USA przekazały rządowi Niemiec pod koniec 2019 roku materiały wywiadowcze dowodzące współpracy największego chińskiego telekomu z wywiadem Chin. Resort dyplomacji miał uznać dowody za przekonujące na tyle, że Huawei nie powinno uczestniczyć w budowie sieci 5G w Niemczech.

Handelsblatt nie uzyskał żadnego komentarza ani rządu Niemiec, ani Huawei.

Reuters przypomina, że rząd Niemiec i rządząca partia konserwatywna są podzielone co do tego, czy urządzenia Huawei w sieci 5G stanowią zagrożenie bezpieczeństwa.

We wtorek rząd Wielkiej Brytanii zdecydował, że choć nie dopuści chińskiej spółki do udziału w budowie rdzenia sieci 5G, to zezwoli Huawei na ograniczony udział w tworzeniu jej „peryferii”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane