Czytasz dzięki

Prawa poboru NFI Midas wchodzą do obrotu

DI
opublikowano: 10-05-2011, 13:20

Zgodnie z harmonogramem emisji, prawa poboru spółki NFI Midas od dziś do 17 maja będą notowane na giełdzie. 10 maja będzie także pierwszym dniem przyjmowania zapisów w ramach wykonywania PP, które będą trwały do 20 maja. Jedno Prawo Poboru upoważnia do nabycia 4 akcji w cenie 1,24 zł za papier.

Celem emisji jest pozyskanie kapitału na akwizycję spółki Mobyland sp. z o.o. i restrukturyzację zadłużenia Grupy. Będzie to ważny etap w realizacji strategii dynamicznego rozwoju NFI Midas. Obecnie spółka posiada 100 proc. akcji CenterNet. Współpraca obu spółek w ramach Grupy umożliwi komercyjne zastosowanie technologii LTE, która daje dostęp do ultraszybkiego Internetu. Dzięki temu możliwe będzie objęcie pozycji lidera mobilnego internetu w Polsce.

Według badań Polska ma jedne z najwolniejszych łączy internetowych w Europie. Nowoczesna technologia LTE ma zmienić tę sytuację i pozwolić na mobilny dostęp do internetu o przepustowościach kilkukrotnie przekraczających obecnie dostępne usługi.

„Sieć LTE na terenie Polski już funkcjonuje. Obecnie posiadamy blisko 500 stacji bazowych, w najbliższych miesiącach planujemy zwiększyć ich liczbę do około 720. Mamy dużego klienta jakim jest Cyfrowy Polsat, jesteśmy otwarci na rozmowy z innymi operatorami, rozważamy także bezpośrednią sprzedaż usług. Pierwsze modemy umożliwiające korzystanie z naszej sieci trafiły do klientów Cyfrowego Polsatu i są aktualnie przez nich testowane - mówi Wojciech Pytel, prezes zarządu NFI Midas.

Zatwierdzony przez KNF prospekt Funduszu dotyczy emisji nie mniej niż 120 000 000 i nie więcej niż 236 746 680 akcji zwykłych na okaziciela serii C. Cena emisyjna akcji serii C została ustalona na poziomie 1,24 zł za akcję. Z pozyskanych z emisji środków spółka 177 mln zł przeznaczy na sfinansowanie akwizycji Mobyland Sp. z o.o. Za pozostałą kwotę fundusz przeprowadzi restrukturyzację zadłużenia z tytułu wyemitowanych bonów korporacyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane