Prawie pół miliarda na rozbudowę trasy tramwajowej w Łodzi

PAP
07-05-2010, 15:33

Prawie pół miliarda zł ma kosztować rozbudowa i modernizacja trasy tramwajowej łączącej dwa osiedla w Łodzi - Retkinię i Olechów. Na jednym z jej odcinków wybudowany zostanie podziemny tunel, którym pojadą tramwaje.

Rozpoczęcie prac budowlanych planuje się na drugą połowę 2012 roku.

Jak poinformował w piątek na konferencji prasowej wiceprezydent miasta Dariusz Joński w ramach inwestycji zmodernizowana zostanie istniejąca trasa tramwaju linii 10, którą obecnie można dojechać do krańcówki Augustów na osiedlu Widzew Wschód. Następnie od Augustowa wybudowane zostanie nowe torowisko do al. Ofiar Terroryzmu 11-go Września na osiedlu Olechów, gdzie mieści się montownia komputerów, do niedawna należąca do amerykańskiej firmy Dell.

Na rozbudowywanej i modernizowanej trasie mają powstać również dwa wiadukty, które pozwolą na bezkolizyjne przejechanie dwóch skrzyżowań: al. Piłsudskiego z al. Rydza-Śmigłego oraz al. Piłsudskiego z ul. Targową. Inwestycja zakłada również wybudowanie podziemnego tunelu dla tramwajów na 2 km odcinku.

Na całej trasie powstaną przystanki tramwajowe z nowoczesnym system informacji dla pasażerów.

Całkowity koszt inwestycji szacuje się na 500 mln zł, ok. 200 mln zł pochodzić ma z Unii Europejskiej, a pozostała kwota z kasy miasta. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Prawie pół miliarda na rozbudowę trasy tramwajowej w Łodzi