Prawnicy sprawdzili czy bankierzy Santandera odwiedzili klub ze striptizem

Jakub Sławiński, Bloomberg
opublikowano: 20-09-2022, 10:16
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Banco Santander SA wynajął kancelarię prawną, która miała za zadanie przyjrzeć się zarzutom dotyczącym wizyty grupy przedstawicieli banku w klubie ze striptizem, na początku tego roku, w Londynie – pisze agencja Bloomberg.

Andrzej Bogacz / Forum

Zlecone przez bank dochodzenie miało na celu zweryfikowanie, czy grupa młodych bankierów została zmuszona do wizyty w klubie z tańcem erotycznym, powiedziała Bloombergowi osoba zaznajomiona ze sprawą, która nie chciała ujawniać swojej tożsamości.

Bank zlecił to zadanie amerykańskiej kancelarii Gibson, Dunn & Crutcher oraz powiadomił o tym dochodzeniu brytyjski Urząd ds. Postępowania Finansowego.

Śledztwo wykazało, że nie wywierano żadnego wypływu czy nacisku na wspomnianą grupę pracowników banku, którzy w lutym wzięli udział w spotkaniu w klubie. Zgodnie z artykułem opublikowanym przez Financial Times, do Nags Head Gentlemens Club w Aldgate udało się 7 mężczyzn, w tym trzech starszych menadżerów i czterech juniorów.

- Bardzo poważnie traktujemy wszelkie obawy dotyczące postępowania pracowników i przestrzegamy rygorystycznego procesu, aby zapewnić ustalenie faktów i podjęcie odpowiednich działań w razie potrzeby - powiedział rzecznik Santandera.

Przedstawiciel banku dodał, że szczegóły takich dochodzeń są poufne i Santander nie będzie dalej ich komentował.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane