Prezes Banku Światowego wycofał się z "Davos na Pustyni"

opublikowano: 12-10-2018, 11:35

Jim Yong Kim, prezes Banku Światowego, nie weźmie udziału w prestiżowej konferencji w Arabii Saudyjskiej, informuje "Financial Times".

- Prezes Kim wcześniej poinformował saudyjskie władze, że nie weźmie udziału w konferencji „Future Investment Initiative” – poinformował w piątek Bank Światowy.

Tymczasem nazwisko prezesa Banku jeszcze w piątek widniało na stronie FII wśród potwierdzonych prelegentów.

Wcześniej z udziału w konferencji, która zyskała miano „Davos na pustyni”, swój udział wycofało wielu prominentnych biznesmenów, którzy dystansują się od Arabii Saudyjskiej po oskarżeniu jej o przyczynienie się do zaginięcia krytycznego wobec  władz saudyjskiego dziennikarza Jamala Khashoggiego.

Z konferencji w Arabii Saudyjskiej zrezygnowali m.in. prezes Ubera Dara Khosrowshahi, założyciel Virgin Group Richard Branson, właściciel Los Angeles Times Patrick Soon-Shiong, współzałożyciel AOL Steve Case i współzałożycielka The Huffington Post Arianna Huffington.

Bank Światowy nie skomentował, czy Kim zdecydował się wycofać z udziału w wydarzeniu przed czy po zniknięciu 2 października Khashoggi z konsulatu Arabii Saudyjskiej w Turcji. Urzędnicy saudyjscy utrzymują, że dziennikarz zaginął po opuszczeniu budynku, ale tureccy urzędnicy badają, czy nie został zabity lub uprowadzony. Wielu wybitnych finansistów i liderów biznesu ponownie rozważa swoją obecność na tym wydarzeniu, a także inwestycje w Arabii Saudyjskiej.

Jim Yong Kim, prezes Banku Światowego
Jim Yong Kim, prezes Banku Światowego
Reuters/Forum
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane