Prezes Nordea Banku: automatyzacja powoduje pytanie o płace w bankach

opublikowano: 06-12-2017, 12:53
aktualizacja: 06-12-2017, 12:54

Casper von Koskull, prezes Nordea Banku uważa, że branża bankowa powinna przemyśleć wszystkie aspekty działalności w kontekście nadchodzących zmian. W tym wysokość wynagrodzeń.

Nordea, największy skandynawski banku, realizuje plan redukcji zatrudnienia o 6 tys. osób w związku z automatyzacją działalności. Von Koskull podkreśla jednak, że poszukiwanie bardziej efektywnego sposobu prowadzenia biznesu nie skończy się po realizacji planu.

- Ludzie mówią, że automatyzacja nastąpi tylko w bankowości indywidualnej. Ale są także jej elementy w bankowości inwestycyjnej, korporacyjnej, zarządzaniu płynnością i działaniami na rynku walutowym – powiedział.

Prezes Nordea Banku przyznał, że „ludzki element” zawsze pozostanie. Ale ostatecznie „trzeba zadać pytanie, jaką wartość wnoszą ludzie i jak to wpływa na ich wynagrodzenie?”.

Von Koskull przekonuje, że pomimo planowanych zmian bankowość to dalej atrakcyjne miejsce pracy. 

- Jeśli masz pasję obsługi klientów i dostarczania im wartości, mówiąc szczerze także całemu społeczeństwu, myślę, że to wciąż fantastyczne miejsce pracy – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu