Czytasz dzięki

Prezes Orange: władze UE otwarte na paneuropejskie fuzje telekomów

opublikowano: 04-12-2019, 11:31

Margrethe Vestager, unijna komisarz ds. konkurencji, jest otwarta na ideę ogólnoeuropejskiego łączenia się na rynku telekomunikacyjnym, powiedział w środę szef Orange, Stéphane Richard, informuje Reuters.

Richard powiedział, że w zeszły poniedziałek wraz z szefem Deutsche Telekom spotkali się z Vestager. Jej twarde podejście do zasad konkurencji doprowadziło do upadku kilku fuzji i powstania nowych graczy na kilku rynkach telekomunikacyjnych.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

"Nie powinniśmy spodziewać się żadnych istotnych zmian w podejściu Komisji Europejskiej do konsolidacji rynku", powiedział Richard.

"Jednocześnie jednak, powiedziała nam bardzo wyraźnie, że bardzo zdecydowanie popiera współdzielenie sieci i konsolidację sieci, co jest formą konsolidacji.
Dodał: "Drugą kwestią jest zapewnienie, że wszystko, co jest paneuropejskie, będzie silnie wspierane przez Komisję Europejską".

Richard powtórzył, że pomimo pogłosek rynkowych nie było żadnych rozmów z Deutsche Telekom na temat potencjalnej fuzji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy