Prezes Unicredit: nie będzie fali fuzji europejskich banków

opublikowano: 13-05-2019, 13:19

Prezes Unicredit Jean Pierre Mustier nie wierzy w falę fuzji wśród europejskich banków i sygnalizuje, że est zainteresowany Commerzbankiem.

- Fuzje w Europie byłyby bardzo trudne do realizacji, bo jest mnóstwo rzeczy, o które trzeba by zadbać: kontrolować koszty, zapewnić kapitał oraz właściwe zarządzanie ryzykiem i spółką – powiedział Mustier w telewizji Bloomberg. – Nie będzie wielu fuzji w Europie w przewidywalnej przyszłości. Ani krajowych, ani międzynarodowych – dodał.

Unicredit był wymieniany jako kandydat do przejęcie Commerzbanku po tym jak nie doszło do skutku połączenie dwóch największych niemieckich banków. Mustier powtórzył, że plan strategiczny kierowanego przez niego banku przewiduje wzrost organiczny.

- Ważne jest dla nas, aby rosnąć na bazie czysto organicznej, to jest to, co robimy zgodnie z planem – powiedział prezes Unicredit.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy