Prezes Przemysłowego Związku Donbasu aresztowany w Moskwie

opublikowano: 09-02-2018, 09:32
aktualizacja: 09-02-2018, 09:34

Oleg Mkrtchan, współzałożyciel i prezes ukraińskiego Przemysłowego Związku Donbasu (ISD), a także członek rady nadzorczej ISD Huta Częstochowa został aresztowany w Moskwie, donosi crimerussia.com.

Mkrtchan został oskarżony o oszustwa przeprowadzone przez zorganizowaną grupę. Ma pozostać w areszcie do 5 kwietnia. Rosyjscy prokuratorzy twierdzą, że Mkrtchan uczestniczył w sprzeniewierzeniu pieniędzy pożyczonych przez państwowy rosyjski Wnieszekonombank. Do przestępstw miało dochodzić także w jego innych spółkach w Rosji.

Prawnik reprezentujący Mkrtchana powiedział, że jego klient nie popełnił przestępstwa, a sprawa wynika „z toczącego się korporacyjnego sporu”

- Ten spór nie może być uważany za oszustwo, bo w tym przypadku nie doszło do kradzieży w drodze wprowadzenia w błąd (…) i dlatego aresztowanie jest zbyt pospieszne – wyjaśnił.  

Przemysłowy Związek Donbasu poinformował Interfax-Ukraine, że nie ma informacji o aresztowaniu u nie jest gotowy na wydanie oświadczenia.

Oleg Mkrtchan był w 2016 roku wymieniany przez Forbesa w grupie 100 najbogatszych Ukraińców. Jego majątek szacował na 127 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, crimerussia.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu