Prezydent: w sprawie lustracji trzeba inicjatywy wszystkich klubów parlamentarnych

opublikowano: 15-05-2007, 17:28

Zdaniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w sprawie ustawy lustracyjnej "najlepszym rozwiązanie byłaby inicjatywa nie tyle prezydencka, (...) ale inicjatywa, pod którą podpisaliby się posłowie różnych klubów - rządzących i opozycji".

Jak mówił L. Kaczyński po spotkaniu z liderami klubów parlamentarnych w sprawie lustracji, "w zasadzie była ku temu przychylność".

Prezydent podkreślił, że konkrety w sprawie ustawy lustracyjnej będzie można ustalić dopiero na następnym spotkaniu, które odbędzie się w przyszły wtorek lub piątek. "Takich istotnych spraw nie ustala się w ciągu półtorej czy dwóch godzin" - ocenił.

Jak zaznaczył, lustracja "to nie jest sprawa ciepłych bułek". "To jest sprawa pilna, ale czy to będzie dziesięć dni w jedną, czy dziesięć dni w drugą, to nie ma znaczenia" - zauważył L. Kaczyński.

Pytany o nieobecność na spotkaniu lider SLD Wojciecha Olejniczaka prezydent powiedział, że w pierwszej chwili "trochę go to zirytowało". Jak podkreślił, jeśli następnym razem lider SLD pojawi się w Pałacu Prezydenckim "to się pojawi". Ale, jak dodał, jeżeli się nie pojawi, to nie pojawi się w nim już do końca jego kadencji. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane