PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Prezydent wzywa do powściągnięcia emocji w debacie publicznej

(Marek Druś)
opublikowano: 23-01-2006, 20:41

Prezydent Lech Kaczyński, w ramach jakie zakreśla obowiązująca konstytucja, stara się znaleźć stabilną większość parlamentarną dla rządu, głosi komunikat Kancelarii Prezydenta. Podkreśla, że wypowiedzi liderów Platformy Obywatelskiej z ostatnich dni nie ułatwiają osiągnięcia tego celu.

Prezydent Lech Kaczyński, w ramach jakie zakreśla obowiązująca konstytucja, stara się znaleźć stabilną większość parlamentarną dla rządu, głosi komunikat Kancelarii Prezydenta. Podkreśla, że wypowiedzi liderów Platformy Obywatelskiej z ostatnich dni nie ułatwiają osiągnięcia tego celu.

Prezydent zwraca uwagę, że stanowisko przewodniczącego PO Donalda Tuska dawało nadzieję na zawarcie koalicji z PiS, „oczywiście przy uwzględnieniu wyników ostatnich wyborów parlamentarnych”.

- Po spotkaniach prezydenta RP z przewodniczącym PO, które miały miejsce 19 i 20 stycznia br., w miniony weekend nastąpiła cała seria wypowiedzi działaczy Platformy Obywatelskiej, w tym wiceprzewodniczącego PO Jana Rokity, z których wynika, że nie wszyscy liderzy Platformy wykazują dobrą wolę konieczną dla osiągnięcia porozumienia koalicyjnego – głosi komunikat wydany w poniedziałek wieczorem.

Napisano w nim także, że prezydent nie ustaje w wysiłkach, by doprowadzić do stabilizacji sytuacji politycznej w obecnym Sejmie i wzywa do powściągnięcia emocji w debacie publicznej.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane