Prince: możliwe jeszcze większe wstrząsy na rynku

opublikowano: 12-02-2018, 11:33
aktualizacja: 12-02-2018, 11:35

Bob Prince, zarządzający inwestycjami w Bridgewater, jednym z największych funduszy hedgingowych, przewiduje jeszcze większą zmienność na rynkach od tej z ubiegłego tygodnia.

- Od dawna panowało wielkie samozadowolenie na rynkach, dlatego nie uważamy, że te wstrząsy zakończą się w ciągu kilku dni. Prawdopodobnie mamy dużo większe wstrząsy przed sobą – powiedział Prince w wywiadzie dla The Financial Times.

W ubiegłym tygodniu doszło do znaczącego wzrostu zmienności na rynkach akcji na świecie. W poniedziałek średnia Dow Jones zanotowała największą punktową stratę w historii. Główne indeksy amerykańskich rynków akcji straciły po ponad 5 proc. wartości przez tydzień.

- Przez ubiegły rok rynki akcji miały „darmową jazdę”. Ale w tym roku będziemy mieli banki centralne rozważające zacieśnienie polityki, a niektóre to zrobią. Będziemy mieli większą zmienność w miarę wchodzenia w nowe środowisko makroekonomiczne – powiedział Prince.

Amerykański Bridgewater, w którym Prince zarządza inwestycjami wraz ze słynnym Ray’em Dalio, ma 160 mld USD aktywów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu