Produkcja przemysłowa w Portugalii mocno odbiła

  • DI
opublikowano: 04-06-2021, 19:29

W kwietniu w Portugalii nastąpił największy wzrost produkcji przemysłowej od początku pandemii Covid-19. Zwiększyła się ona o blisko 37 proc. wobec podobnego miesiąca w 2020 r., wynika z danych Krajowego Urzędu Statystycznego (INE).

fot. Patricia De Melo Moreira/Bloomberg

Powołująca się w piątek na szacunki INE rozgłośnia Antena 1 wskazała, że rekordowy od początku pandemii wzrost produkcji zbiega się z luzowaniem w Portugalii restrykcji przeciwepidemicznych.

W komunikacie władze INE wyjaśniły, że wobec poprzedniego miesiąca produkcja przemysłowa w Portugalii zwiększyła się o 31,2 proc.

Władze rządowej agendy ds. statystyki wskazały jednak, że produkcja przemysłowa wciąż nie osiągnęła poziomu sprzed pandemii Covid-19. Zauważyły, że obostrzenia i koronakryzys wciąż oddziałują na rozwój gospodarczy kraju.

W kwietniu 2021 r. największy wzrost w portugalskiej produkcji zanotowano w wyrobie dóbr konsumpcyjnych. W porównaniu do analogicznego miesiąca w roku wcześniejszym nastąpiło zwiększenie produkcji o 49,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane